Najkrajšie dizajnové hotely na svete – II. časť

V tomto článku Vám prinášam prehľad ďalších štýlových hotelov, ktoré podmanili cestovateľov po celom svete svojim výnimočným dizajnom.

10. Artist Residence, Oxfordshire

Sieť hotelov Artist Residence, ktorá prevádzkuje hotely v Brightone, Pimlico a Penzance, pridala do svojho portfólia štvrtú nehnuteľnosť v Oxfordshire. Artist Residence, prerobený vidiecky statok v South Leigh, sa otvoril v máji 2019 ako útuľný hostinec s piatimi izbami. Neskôr v priebehu roka bolo otvorených ďalších sedem izieb vo vedľajšej chalupe a bývalých stajniach. Pod netradičný interiér tejto rezidencie sa podpísalo dizajnérske duo Connor Brothers. Originálne prvky ako napríklad obloženie z tmavého dubu, odhalené trámy a murivo sú doplnené s tapetami v štýle William Morris. Celkový dojem útulnosti pomáhajú v interiéri docieliť neutrálne farby.

Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj: artistresidence.co.uk

11. Le Nolinski, Paríž

Luxusná francúzska sieť hotelov Evok nedávno pozitívne prekvapila otvorením svojej prvej prevádzky v Paríži. Le Nolinski je triumfom secesného pôvabu s modernými prvkami. Nájdete ho na prestížnej Avenue de l´Opera v 1. parížskom obvode. Tento výnimočný hotel sa nachádza v bývalých kancelárskych priestoroch v historickej Haussmannovskej budove a na projekte jeho renovácie sa podielal významný miestny architekt a interiérový dizajnér Jean- Louis Deniot. Jeho víziou bolo vytvoriť okázalý interiér navrhnutý ako domov pre zámožného cestovateľa. Výsledok je celkom pôsobivý. Nepopierateľný luxus s nádychom Belle Epoque je citeľný v nádhernej recepcii z carrarského mramoru a priestranných suitách pomenovaných po osobnostiach ako Josephine Baker a Ernest Hemingway. Nečakané výbuchy farieb a svojrázne doplnky ako staré rádiá, jemné látky, sochy a svetelné inštalácie vyvolávajú v celkom interiéri dojem hravosti. Vrcholným zážitkom, ktorý hotel ponúka, sú nepochybne podzemné kúpele La Colline pri sviečkach. Hoteloví hostia si môžu vychutnať tiež 16- metrový bazén so zrkadlovými stropmi a kamennými stenami ako vrcholné dielo očarujúceho minimalistického dizajnu.

Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj: nolinskiparis.com

12. L’Hotel Marrakech od Jaspera Conrana

Keď už hovoríme o interiérových maestroch, máloktorí dizajnéri sa môžu pýšiť takou autorskou prestížou ako klan Conranovcov. Jasper, ktorý kreatívne vstúpil do sveta módy, nedávno otvoril prevádzku luxusného hotela, o čom sníval od svojich ôsmich rokov. L’Hotel Marrakech je prestavaný palác z 19. storočia s iba piatimi priestrannými suitami (každá so súkromným balkónom), ktoré obklopujú veľké nádvorie s kachľovou fontánou a bazénom. Conranov evidentne dobrý vkus je vidieť v celom návrhu prestavby (ako dizajnér mal praktickú úlohu vo všetkých aspektoch renovácie a dizajnu). Tradičné miestne remeselné výrobky ladia so starožitným nábytkom, originálnymi umeleckými dielami a obrazmi z osobnej zbierky Conranovcov. Práve zaujímavé kombinácie dekorácii dávajú celému interiéru uvoľnenú, ale autentickú estetiku s nádychom elegancie 30. rokov. Úžasné výhľady na pohorie Atlas na terakotovej strešnej terase zas uľahodia oku každého návštevníka .

Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj: l-hotelmarrakech.com

13. The Silo, Kapské Mesto

Posledná otvorená prevádzka skupiny The Royal Portfolio Group je oveľa viac než len nový hotel. The Silo je ambiciózne päťhviezdičkové útočisko, ktoré má transformovať kultúrnu scénu v Kapskom Meste. Jeho snahou je stať sa rovnakým synonymom pre panorámu mesta, ako je Eiffelova veža pre Paríž. Grain Silo bolo otvorené už v roku 1924 ako najvyššia budova v subsaharskej Afrike. Keď si ho majiteľka luxusného portfólia Liz Biden vyhliadla ako svoj ďalší podnik, za cieľ renovácie jeho renovácie si stanovila zachovanie histórie a priemyselných koreňov tejto výnimočnej budovy. Projekt obnovy bol zverený architektovi Thomasovi Heatherwickovi. V samotnom návrhu vymyslel niekoľko výnimočných prvkov, pričom jeho 18-stopové „vankúšové“ okná v jedinečnom nafúknutom tvare kupoly nie sú ničím iným ako umeleckými dielami. V noci budovu osvetluje lucerna vyčnievajúca z nábrežia V&A. Spoločnosť Biden zároveň individuálne vyzdobila každý z 28 apartmánov (vrátane strešného apartmánu) kurátorskými umeleckými dielami a luxusnými povrchovými úpravami v súlade s originálnym dizajnom. V dolnej polovici budovy Silo sa teraz nachádza Zeitz Museum of Contemporary Art Africa (MOCAA) ako nová kultúrna inštitúcia, ktorej cieľom je konkurovať londýnskym Tate Modern a NYC MoMA.

Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj: idesignarch.com

14. Soho House, Barcelona
Štýlová Soho house group sa nedávno podpísala pod ešte štýlovejší dizajnérsky počin v hlavnom meste Španielka. 18. pobočka neustále sa rozširujúceho portfólia tejto siete hotelov je umiestnená vo veľkom bytovom dome z 19. storočia na okraji barcelonskej gotickej štvrte. Nový hotel (ktorý je otvorený aj pre nečlenov) sa rozprestiera na šiestich poschodiach a využíva osvedčený štýl interiérového dizajnu Soho House. Ten reprezentujú zemité farby a elegantný vidiecky šmrnc  zmiešaný s lokálnymi prvkami. Stredomorské dlaždice, vzorované koberce a textil a odhalené odhalené červené tehly dodávajú interiéru osobitý šarm. K dispozícii je tiež všadeprítomný strešný bazén, z jednej strany lemovaný pruhovanými lehátkami s výhľadom na malebný prístav Port Vell, ako jediný krytý bazén v komplexe Cowshed Spa.
Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj: sohohousebarcelona.com

15. Haymarket by Scandic, Štokholm
Švédsko je nesporne jedným hlavných miest dizajnu, známe svojou minimalistickou architektúrou a štýlom. Minimalizmus je však posledné slovo, ktoré vás napadne pri vstupe do nového hotela Haymarket by Scandic. Tento impozantný hotel so 405 spálňami sa nachádza v bývalom obchodnom dome Paula Urbanusa Bergströma (PUB), kde v dvadsiatych rokoch minulého storočia pracovala Greta Garbo v modistickom oddelení. Dekadentný štýl Art Deco sa tiahne celým interiérom, pod ktorý sa podpísalo miestne dizajnové štúdio Koncept. Geometrické tvary, mosadzné povrchy, sýte výrazné farby a ťažký nábytok doplnený žiarovkami s bodovým svetlom v hollywoodskom štýle vytvárajú odvážnu estetiku s nádychom miamského pôvabu. Napriek pôsobivej rozlohe  však Haymarket by Scandicstále pôsobí ako štýlový boutique hotel.
Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj: scandichotels.com

16. The Whitby, New York

The Whitby je druhou otvorenou prevádzkou v New Yorku od oceňovanej skupiny Firmdale Hotels a v poradí desiatou na svete. Nachádza sa len dva bloky od Central Parku v 16 poschodovej budove s oknami od podlahy po strop na každom poschodí. Úloha navrhnúť 87 hosťovských izieb prirodzene pripadla Kit Kempovi, spoluzakladateľovi a dizajnovému riaditeľovi vo Firmdale. Kempov nezameniteľný štýl je preslávený tým, že používa výrazné farby, vzory a textílie. Má tiež cit pre súčasné umenie, ktoré tak preniká do každej miestnosti a priestoru. Vplyv tohto slávneho dizajnéra možno vidieť aj v salóne s knihami, súkromnej vonkajšej terase, oranžérii a kinosále so 130 miestami.

Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj: firmdalehotels.com

17. San Luis, Južné Tirolsko

Toto moderné rozprávkové útočisko v drsnom talianskom juhotyrolskom regióne je baštou pokoja a luxusu, ktorá pozostáva z krásnych domčekov na stromoch a nádherných chát pri jazere postavených z miestneho dreva.Všetky chaty majú vlastné vírivky aj sauny. Sú plné originálneho ručne vyrábaného nábytku, ktorý kombinuje historické a súčasné prvky. Chatky v korunách stromov sú umiestnené hlboko v lese. Pozoruhodné spoločné kúpele majú okná od podlahy po strop, otvorené krby, vonkajší bazén a vírivky uprostred jazera.Ako hovorí hotelová webová stránka, toto úžasné malé útočisko je skutočnou realizáciou pôvodnej juhotirolskej „oslavy letnej sviežosti“.

Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj: thetravelblog.at

18. Borgo Egnazia, Puglia

Tento výnimočný hotel, ktorý vznikol v štýle tradičnej dediny Puglian, navrhol miestny architekt Pino Brescia v spolupráci so spoločnosťou Melpignano. Len kúsok od pobrežia Jadranského mora, Borgo Egnazia je priestranný, ale súkromný komplex 63 luxusných apartmánov, 92 mini domčekov a 29 víl, ideálnych pre rodiny s deťmi.Náročný deň plný opaľovania a ochutnávok vín ukončia špičkové kúpele, ktoré sú doplnené aromatickým laboratóriom, súkromnou infračervenou saunou, kryoterapeutickou kabínou a meditačnou miestnosťou.

Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj: thestylelovers.com

Zdroj: 

https://www.theweek.co.uk/82182/sixteen-of-the-world-s-best-luxury-hotels-for-design-lovers

Zdroj titulná fotka:

nolinskiparis.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn