Pôvabný byt plný histórie, umenia a jedinečného dizajnu

Tento okúzľujúci byt v centre Gdyne sa pod rukami šikovnej majiteľky zmenil na oázu pokoja a harmonických farieb. Keďže Justina s manželom obdivujú predvojnovú architektúru, snažili sa nájsť byt práve v tomto štýle. V mestečku Gdyňa je väčšina domov z tohto obdobia postavených v štýle art deco. Keď našli svoj byt, ktorý je ich domovom už štyri roky, bola to vraj láska na prvý pohľad. Aj keď bol len druhou ponukou realitnej kancelárie, na ďalšie obhliadky už ani nešli.

Historia 1

Zdroj: lepsiebyvanie.pluska.sk

Priestranný byt doslova dýchal históriou a ponúkal aj veľkorysý priestor, v ktorom slnečné lúče dopadajúce z okien vytvárali nostalgickú atmosféru. Pýši sa vysokými stropmi, má slušnú rozlohu 100 m2 a 4 izby.

Interiér sa nesie v príjemnom tóne zemitých farieb. Svojou jednoduchou krásou Vás očarí hneď, ako vojdete do dverí. Okrem bielej tu nájdete odtiene hnedej a béžovej, ktoré sú doplnené čiernou a zlatou. Výraznou červenou sa vyníma jedine retro chladnička stojaca v kuchyni.

Historia 2 1

Zdroj: lepsiebyvanie.sk

Pri pohľade na interiér tohto bytu pochopíte, že pani Justina má vzťah k umeniu. Objavíte tu totiž množstvo obrazov, umeleckých diel alebo kúskov od svetových dizajnérov. Majiteľku podľa jej vlastných slov ovplyvnilo detstvo, ktoré počas prázdnin prežila u starých rodičov v historickej časti Varšavy. V jej domove preto nájdete aj vkusne umiestnený starožitný nábytok, ako sú komody alebo staré jedálenské stoličky.

Najväčším pokladom Justiny a jej manžela je obrovská knižnica, ktorá pokrýva v obývačke celú jednu stenu. Domáca pani totiž okrem varenia aj veľmi rada číta. Jej obľúbená miestnosť je spálna, kde sa môže zahĺbiť do zaujímavej knižky alebo aj pracovať na diaľku,. Hneď po nej nasleduje štýlová kuchyňa.

Historia 3

Zdroj: lepsiebyvanie.sk

V spálni sa nachádza aj útulný malý kútik, ktorý tvorí pokojný priestor pre prácu. Skladá sa z retro dreveného stola so stoličkou, ktoré inšpiratívne dopĺňajú sošky, kvety a obrazy.

Dominantou kuchyne je jednoduchá biela linka, nad ktorou sa nachádzajú otvorené drevené police s rôznymi doplnkami ako sú šálky, taniere alebo misky. Dlážku pokrýva čierno – biela šachovnicová podlaha, ktorá spolu s červenou chladničkou dodáva tejto miestnosti retro nádych.

Historia 4

Zdroj: lepsiebyvanie.sk

V krásnom interiéri ciťiť Justininu vášeň pre dizajn, ktorý vníma ako svoje  hobby po práci a každodenných povinnostiach. Jej snom bolo vytvoriť príjemný a inšpiratívny priestor. „Sme typická rodina vychutnávajúca život v centre mesta. Máme tu svojich priateľov a blízkych. Pracujeme dva kroky od domu, po meste sa pohybujeme hlavne na bicykli, radi chodíme na koncerty, varíme a leňošíme doma. Náš život sa asi dá nazvať pomalým,“ spomína na záver so spokojným úsmevom Justina.

Historia 5

Zdroj: lepsiebyvanie.pluska.sk

Celý interiér tohto zaujímavého bytu si môžete pozrieť aj na Justininom profile @i.tu.i.tam.

Zdroj:

https://lepsiebyvanie.pluska.sk/na-navsteve/historia-umenie-prirodne-farby-byt-ktory-je-pastvou-pre-oci/5

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn