Originálny rukopis mestského bytu na oddych aj zábavu

Tento štýlový byt Vás hneď pri vstupe zaujme čistým dizajnom v kombinácii s minimalistickými riešeniami a kreatívnymi detailmi. Okrem oddychu poskytuje aj miesto pre zábavu- ponúka príjemné posedenie na terase aj miestnosť s biliarodým stolom.

ZM byt1

Zdroj: mojdom.zoznam.sk

Záhrada s domom, v ktorom sa nachádza byt, je situovaná pri pomerne rušnej ceste. Dom sa však nachádza na opačnej strane pozemku a od cesty je oddelený súkromnou záhradou. Z bytu je na ňu krásny výhľad.

Architekti pomohli majiteľom nielen so zariadením interiéru bytu, ako je nábytok na mieru, ale radili im aj s výberom doplnkov, návrhom záhrady a výberom materiálu a farby na fasádu ich domu. Okrem toho im pomohli vyriešiť vonkajšie akustické a enviromentálne problémy, odstrániť elektromagnetické znečistenie v interiéry a zlepšili celkovú pohodu bývania.

Hlavné priestorové charakteristiky domu určili celkový  koncept interiéru. Krásnu záhradu, v ktorej sú vysadené rastliny schopné znižovať hluk a znečistenie životného prostredia, lemujú veľké francúzske okná.

ZM byt8

Zdroj: mojdom.zoznam.sk

Návrhy zariadenia, ktoré skrášľuje interiér, pripomínajú materiály a farby zo záhrady. Nábytok a doplnky v zelenom odtieni sú v kontraste s modernou bielou podlahou tipu terrazzo, ktorá je na terase. Stôl, stoličky a kuchynská zostava sú z orechového dreva „canaletto“. Vďaka veľkým preskleným plochám sa majiteľom podarilo vtiahnuť do interiéru kúsok záhrady.

ZM byt3

Zdroj: mojdom.zoznam.sk

V interiéri nájdete aj niekoľko skutočne originálnych dizajnových prvkov. Pozdĺž okien sú umiestnené lavice, ktoré ponúkajú nielen pohľad do záhrady, ale v prípade potreby poslúžia aj ako sedenie pre návštevu.  Pri vstupe do bytu Vás zas hneď upúta krb, ktorý je viditeľný z celého obytnému priestoru a miestnosti dodá pocit pohodlia a tepla.

Priestor na spanie pôsobí veľmi harmonicky aj vďaka dreveným podlahám a obkladom stien. V kúpeľni na dlážke nájdete terrazzo a na stenách smaltovanú farbu na steny. Veľkú pozornosť si zaslúžia aj krásne dekoratívne svietidlá v celom priestore. 

ZM byt11

Zdroj: mojdom.zoznam.sk

Zdroj článok: 

 https://mojdom.zoznam.sk/byvanie/navrhovanie-interieru/ked-sa-z-mestskeho-bytu-stane-dokonale-miesto-pre-oddych-zabavu-a-nacerpanie-novych-sil/

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn