Originálny mezonet v Troch vežiach, ktorý nepodlieha dizajnovým trendom

Aj keď moderné byty majú väčšinou nepomerne viac výhod ako tie staršie, niekedy býva ich problémom nie príliš optimálna dispozícia. Špecifikom moderného bytu v Troch vežiach je orientácia na jednu svetovú stranu a celá jedna presklená stena. Pod taktovkou architektov zo štúdia AT26 architects sa však premenil na pohodlné a elegantné útočisko.

Byt 1

Zdroj: mojdom.zoznam.sk

V byte nájdete viaceré zaujímavé architektonické detaily. Okrem preklenej fasády na vstupnom podlaží sa o dostatok svetla postará aj svetlík, umiestnený nad schodiskom. Majiteľ bytu, pracujúci v oblasti realít, mal o budúcom dizajne tohto priestoru celkom jasnú predstavu. Jeho cieľom bolo vytvoriť hlavne funkčne a kvalitne zariadený interiér, ktorý nepodlieha trendom.

Byt 2

Zdroj: mojdom.zoznam.sk/

Autori projektu interiéru – Peter Kukučka, Branislav Loskot, Juraj Benko, Alžbeta Laurincová a Jaroslav Takáč síce v mezonete ponechali pôvodné dispozičné riešenie, ale v súlade s požiadavkami majiteľa premysleli celkový dizajn naozaj precízne. Na poschodí je umiestnená privátna zóna – spálne, hosťovská izba a dve kúpeľne. Hlavná kúpeľňa pôsobí veľmi útulne, v jej rohu je postavená mohutná vaňa a ponúka tiež výhľad na mesto z veľkého okna.

Byt 5

Zdroj: mojdom.zoznam.sk/

V interiéri tiež autori vymysleli viacero atypických kusov nábytku, ktoré vhodným spôsobom zakomponovali do priestoru. Jedným z nich je aj stolársky prvok, ktorý sa tiahne pozdĺž celej presklenej steny s výhľadom na mesto. Má multifunkčné využitie, môžete si na neho sadnúť, ľahnúť, alebo na ňom vystaviť dekorácie či umelecké diela. Tvorí zároveň vizuálny predel medzi interiérom a exteriérom.

Byt 4

Zdroj: mojdom.zoznam.sk

Na prvým pohľad nenápadným, ale za to netradičným prvkom je aj dizajnová kuchyňa. Tvorí homogénny celok, a keďže na nej na prvý pohľad nenájdete žiadne kuchynské spotrebiče, s tak interiérom doslova splýva. Čierna pracovná doska kuchynskej zostavy je z kompozitného materiálu HI MACS. Zástena kuchyne je naopak azda najoriginálnejšou vizuálnou dominantou priestoru – tvorí ju mapa mesta s troma vežami z mosadze vyobrazenými v 3D podobe.

Ďalším netradičným dizajnovým prvkom je knižnica, ktorá zároveň slúži ako deliaca priečka. Pokrýva ju tmavá morená dyha. Z priestoru obývačky sú za ňou ukryté schody na vrchné poschodie.

Interiéru dominuje biela a sivá farba doplnená dubovou dýhou v teplých odtieňoch. Táto farebná schéma tvorí harmonický celok, ktorý necháva vyniknúť zaujímavú kresbu dubového dreva. Aj ďalší výber materiálov je premyslený do najmenších detailov. Liata epoxidová podlaha pri vstupe skryje všetky nedokonalosti, kým biele reflexné lamino opticky zväčšuje priestor a leskom znásobuje svetlo.

Epoxid a lamino (SENOSAN) spĺňajú okrem estetických kritérií aj tie funkčné, keďže sa radia medzi pomerne odolné materiály. Preto sú použité hlavne na exponovaných miestach. Hlavný priestor (spojená kuchyňa s obývacou miestnosťou) pokrývajú masívne dubové parkety. Spolu s prírodnou dyhou ich nájdete aj na poschodí.

Byt 3

Zdroj: mojdom.zoznam.sk

Zdroj: https://mojdom.zoznam.sk/byvanie/navrhovanie-interieru/nadcasovy-mezonet-v-troch-veziach-s-interierom-ktory-nepodlieha-trendom/

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn