Najkrajšie dizajnové hotely na svete – I. časť

Mnohí z nás si v čase pandémie užívajú „papučovú kultúru“ v teple obývačky a snívajú o návšteve svojej obľúbenej dovolenkovej destinácie. Verím, že pandémia čoskoro ustúpi a cestovanie do zahraničia sa stane vytúženou realitou. K nezabudnuteľnej dovolenke však okrem gastronomických či kultúrnych zážitkov prispieva aj ubytovanie vo výnimočnom hoteli. Ktoré z nich cestovateľov najviac očarili svojím nezvyčajným šarmom a krásou?

1. The Warehouse hotel, Singapur

Predtým, ako tento 37-izbový boutigue hotel v roku 2019 otvoril svoje brány, si užil legendárnu, aj keď pokrivenú minulosť ako súčasť obchodnej cesty Malacca. Budova postavená v roku 1985 ako sklad bola dlho epicentrom nelegálnej činnosti a liehovarov. V 80. rokoch sa zas premenila na obľúbenú diskotéku. Nový život do tejto stavby s bohatou históriou vniesla známa sieť reštaurácii The Lo & Behold Group. Pri jej prestavbe stavila na znalosti miestnych architektov Zarch Collaboratives a dizajnérskeho štúdia Asylum. Tím sa zaviazal, že zachová celú schému na domácej úrovni. Zameranie na domáce talenty je vidieť všade – od celkového konceptu interiéru až po domáce šálky a podšálky od miestneho keramického štúdia. Hotel Vás zaujme jedinečným štýlom, ktorý podľa Asylum ponúka „nový pohľad na priemyselný dizajn“ Veľké klenuté stropy, odkryté murivo a zemité tóny odkazujú na priemyselnú minulosť tohto čarovného miesta, rovnako ako na mieru vyrobené svietidlo z kolies a kladiek, ktoré nájdete v hlavnom vestibule.

Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj : thewarehousehotel.com

2. Noka Kemp, prírodná rezervácia Lapalala, severná Juhoafrická republika

Bungalovy v safari štýle zvyknú stavať na jednom z dvoch trendov – buď na tmavom dreve a viktoriánskej mosadzi z čias dávnych expedícii, alebo na rustikálnom drevenom vzhľade a textile v odtieňoch savany. Oba štýly môžu byť síce výnimočné, ale ani jeden z nich nie je na dizajnérskej špičke. Noka Kemp naopak spája modernú architektúru s odvážnym prístupom k interiérovému dizajnu. Plátená strecha na každej kajute je odkazom na tradíciu, ale pod nimi sa nachádza odvážna kabína so sklenenou fasádou  plná čistých línii, moderného nábytku a odvážnych farieb. Súčasné prvky pritom krajinu skôr dopĺňajú ako s ňou splývajú. Je to tiež prvá nehnuteľnosť od Lepolo Lodges, ktorá vyrovnáva uhlíkovú stopu každého hosťa a prispieva na ochranu prírody v rezervácii Lapalala. 

Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj: photosafari-africa.net

3. Kristiana, Rakúsko
Charakteristický vzhľad majú aj alpské hotely a Kristiana tiež navonok nevyzerá, že by sa v krásnom rakúskom letovisku Lech niečím vynímala. Vo vnútri však nájdete rad pôsobivých miestností, z ktorých každá má svojrázny prístup k dizajnu – a obrovskú zbierku umenia. Interiér zapĺňajú diela múzijnej kvality od Roya Lichsteina, Maxa Billa a Sama Francisa, zavesené popri dielach začínajúcich súčasných umelcov. Hotel Kristiana pôvodne založil rodák z Lechu (a olympijský lyžiar, ktorý získal zlatú olympijskú medialu) Othmar Schneider v roku 1968 a odvtedy ho vedie rodina Schneiderovcov. Jeho interiér kombinuje vysoký dizajn s útuľnosťou. 

 

Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj: kristiana.at

4. Park Hyatt, Bangkok

Tento výnimočný päťhviezdičkový hotel je prvou prevádzkou spoločnosti Park Hyatt v Thajsku. Mal byť sprístupnený od roku 2014, ale nakoniec sa pre verejnosť otvoril až v roku 2019. Na jeho vytvorenie ako skutočne originálneho diela súčasnej architektúry sa nešetrili žiadne výdavky. Hotel zaberá najvyššie poschodia luxusného nákupného centra Central Embassy a jeho dizajn čerpá z tradičnej thajskej architektúry. Na vytvorenie trblietavého efektu je fasáda hotela obložená extrudovanými hliníkovými dlaždicami. Interiér však pôsobí omnoho zdržanlivejšie. Neutrálna paleta krémových a strieborných odtieňov, do ktorých je ladený, vytvára upokojujúci kontrast s rušným mestom vonku. Kvôli charakteristickému zakrivenému tvaru budovy majú takmer všetky z 222 apartmánov a izieb rôznu dispozíciu. Vybavené sú skutočne luxusnými kúpeľňami, ktoré ponúkajú výhľad na nádherné panorámy Bangkoku.

Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj: bangkok.park.hayatt.com

5. Hotel Metropole Monte-Carlo, Monako

Metropole Monte-Carlo je elegantný hotel s bazénovou plochou, ktorú nenavrhol nikto iný ako slávny Karl Lagerfeld. Haute couture okolie bazéna, známe ako Oddysey, sa vyznačuje inštaláciou fresky, ktorú tvorí 15 sklenených panelov stvárňujúcich Ulysseovu cestu. Hotel sa tiež môže pochváliť stolovaním pod taktovkou slávneho michelinského šéfkuchára Joela Robuchona a nádherne upravenými záhradami. Podľa slov Daily Telegraph : „ Za monumentálnou fasádou Belle Epoque je toto miesto charakteristické klasickou elegenciou a melodickým moderným rytmusom.“ Dizajnér hotela Jaques Garcia je totiž človek, ktorého si privediete, ak chcete dosiahnuť kombináciu tradične elegantného a súčasného štýlu.

Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj: metropole.com

6. Alila Fort Bishangarh, Jaipur, Rajasthan
Novootvorená pevnosť Alila je hotel, ktorý je skutočne hodný kráľovskej ceny. Táto 230 rokov stará vojenská pevnosť, nachádzajúca sa v malebnej dedine Bishangarh, je ponorená do histórie. Predstavuje vynikajúci príklad architektúr Jaipur Gharana. Po sedemročnej renovácii sa pevnosť znovu otvorila ako veľkolepé letovisko, ktoré vlastní spoločnosť hotelov Alila. Impozantná konštrukcia pevnosti zostala nedotknutá so svojimi týčiacimi sa vežami, klenutými oknami a dokonca aj so žulovou kobkou, premenenou na luxusné kúpele. Táto veľkolepá pamiatka sa pýši ipozantným zariadením ako je knižnica, veranda, terasa pri bazéne, cigarový salónik a kráľovská banketová sála. Okolitý výhľad na pohorie Aravalli iba zvyšuje majestátnosť a tajomnosť tohto miesta.
Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj: agoda.com/alila-fort-bishangarh/hotel/

7. Four Seasons Miami, The Surf Club

Keď americký podnikateľ Harvey Firestone založil svoj súkromný členský klub na nedotknutej pláži v Miami, stal sa jednou z najprestížnejších adries sveta. Priťahoval pozornosť svetových hviezd ako Elizabeth Taylor, Grace Kelly, Frank Sinatra či Winston Curchill. Po jeho zániku v roku 2013 ikonický klub kúpil miestny developer Nadim Ashi, ktorý sa spojil so spoločnosťou Four Seasons a premenil ho na luxusný 77- lôžkový hotel. Architekt ocenený cenou Pritzker, Richard Meier, mal za úlohu pretvoriť klub pri zachovaní jeho pôvodného šarmu, pričom francúzsky dizajnér Joseph Dirand ho skrášlil elegantnými minimalistickými interiérmi. Hotel sa pýši tiež plážovými kúpeľmi s tradičným hammamom, troma bazénmi a champagne barom. Od začiatku roka 2018 si v hoteli pochutnáte aj na konceptuálnej kuchyni od michelinského šéfkuchára Thomasa Kellera.

Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj: press.fourseasons.com

8. Oberoi Beach Resort, Al Zorah, Dubaj

Iba pol hodiny jazdy od medzinárodného letiska v Dubaji sa nachádza prírodná rezervácia Al Zorah v severnom Ajmáne. Tento zelený raj je plný svežich mangrovov, krištáľovo čistých lagún a pláží s bielym pieskom. Naproti novému 18 – jamkovému ihrisku v samom strede rezervácie sa nachádza najnovšia prevádzka od oceňovanej spoločnosti Oberoi Hotels & Resorts. Al Zorah je luxusný ekologický wellness rezort s nápadným minimalistickým dizajnom. Tvoria ho vzájomne prepojené budovy obklopené plytkými vodnými bazénmi s panoramatickým výhľadom na more z každého uhla. Svetlom zaliate suity a vily, niektoré s ponornými bazénmi s regulovanou teplotou, vyžarujú luxus v súzvuku s prírodou, ktorý sa tiahne celým rezortom. V komplexe nájdete tiež dve reštaurácie, bar pri bazéne so salónikom a turecké kúpele.

Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním

Zdroj: fourseasons.com/surfside

9. Bisate Lodge, Rwanda

Krásna Bisate Lodge nastavuje nový štandard v luxusnom ubytovaní v severnej Rwande, pričom na vás zapôsobí nielen štýlovým dizajnom, ale aj prepychovým zariadením. Strešný rezort so 6 spálňami je rajom milovníkov prírody a samotný hotel sa nachádza v prírodnom amfiteátri tvorenom dávno vyhasnutým vulkanickým kužeľom. Slamené kajuty sa vo vnútri inšpirujú tradičným rwandským dizajnom s klenutými strechami a prírodnými materiálmi, ako je drevo a sopečný kameň. Tento domorodý štýl harmonicky dopĺňajú moderné prvky s jasnými farbami. Národný park Volcanoes je len čo by kameňom dohodil a každá izba má výhľad na majestátne hory Virunga, ktoré sú domovom ikonickej horskej gorily. Hotel organizuje aj prehliadky so sprievodcom, ktoré ponúkajú preskúmanie celej oblasti a zahliadnutie týchto nádherných ohrozených primátov v ich prirodzenom prostredí. V srdci Bisate Lodge je tiež ekologická udržateľnosť: v jej okolí bolo vysadených 22 000 domorodých stromov a v pláne je rozšírenie zalesňovania tejto oblasti.

Design Living Váš sprievodca štýlovým bývaním
Zdroj: luxurysafarilodges.com

Zdroj: 

https://www.theweek.co.uk/82182/sixteen-of-the-world-s-best-luxury-hotels-for-design-lovers

Zdroj titulná fotka:

https://www.thehoteltrotter.com/this-hotel-features-a-karl-lagerfeld-designed-pool/

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn