Jesenné trendy v interiérovom dizajne 2021

S prvými jesennými listami pod korunami stromov prichádzajú aj nove trendy v zariaďovaní interiérov pre toto ročné obdobie. Inšpirujte sa osviežujúcou a originálnou zmenou, ktorú si na jeseň 2021 pre Vás prichystali svetoví dizajnéri.

1. Teplé neutrálne farby

Hrejivé zemité farby matky prírody dodajú Vášmu interiéru osobitý šarm. Neutrálne, oku lahodiace prirodzené farby pre toto ročné obdobie vystriedajú chladné či výrazné farby. Naďalej môžete používať teplejší nádych bielej, tlmené zelené odtiene či svetlohnedú. Farbu lístia do vášho interiéru prinesie tmavá oranžová, zlatožltá alebo čokoládová.

Jesen 1

Zdroj: i.pinimg.com

2. Obľúbená zelená

Jesenným favoritom však naďalej zostáva zelená. Možno je tomu tak i preto, že nám pripomína prírodu a pri pohľade na ňu sa zmierni stres a zníži srdcová frekvencia. V móde sú jej tlmenejšie odtiene, ako šalviová alebo olivová, ktorá veľmi dobre vyzerá na nábytku, ale aj na stenách. Populárne sú túto jeseň zelené kuchynské linky v šalviovom odtieni.

Jesen 2

Zdroj: lepsiebyvanie.pluska.sk

3. Vkusná textúra

Vhodne zvolená textúra na bytových doplnkoch dodá Vášmu interiéru osobitý šmrnc. Zaujme aj na textilných  vankúšoch či dekách, ktorými sa v toto ročné obdobie rady obklopujeme, keď sú už večery a rána pomerne chladné. Prikrývky bývajú z materiálov ako ľan, bavlna, juta, korok či vlna. Prírodné materiály sa totiž ľahšie udržiavajú a majú dlhšiu životnosť. Textúra často zdobí aj steny v podobe štýlových tapiet, v podobe jednoduchých geometrických tvarov či zložitejších 3D objektov. Môže sa objaviť aj na nábytku, ktorý môže mať aj jemné vrúbky. 

Jesen 3 1

Zdroj: ekfurnituredirect.com

4. Umenie z čiar
Nádherné dekorácie vytvorené z abstraktných línii kvetín, tvári a mnohých iných motívov sú ďalším z populárnych trendov tejto jesene. Originálny „line art“ štýl je inšpirovaný obrazmi z dielne umelcov ako Mattise, Picasso, Margitte alebo Miro. Na vytvorenie želaného efektu Vám postačia vrstvené textúry a farby, čisté línie, biely priestor a minimálne detaily či tieňovanie. Tento trend sa objavuje na tanieroch, stenách, textíliách, vankúšoch či obrazoch.
Jesen 4

Zdroj: i.etsystatic.com

5. Domáce wellness

Pre mnohých z nás neexistuje lepší oddych ako horúca sprcha po náročnom dni. Kúpeľňa je miestom, ktoré sa dokáže premeniť na malé wellness, napríklad pridaním parnej funkcie do sprchového kúta alebo inštaláciou masážnej vane. Pokiaľ máte k dispozícii veľkorysejší priestor, môžete do neho zakomponovať fínsku alebo infra saunu. 

Jesen 5

Zdroj: vitamincgreentea.com

6. Japandy

Týmto termínom označujeme spojenie toho najlepšieho z japonského a škandinávskeho štýlu. Prináša so sebou nadčasovú estetiku dizajnu, ktorý kladie dôraz na jednoduchosť a funkciu. Interiér býva vizuálne čistý, s množstvom prírodných materiálov, zelene a prirodzeného svetla.

Jesen 6

Zdroj: vtwonen.nl

7. Ratan a prútie

Pokiaľ chcete túto jeseň kráčať s dizajnovým trendom v podobe prírodných materiálov, vyskúšajte dekorácie z ratanu alebo prútia. Vášmu interiéru dodajú harmonickú a pohodovú atmosféru.

Jesen 7 1

Zdroj: i.pinimg.com

8. Domáce pracovne a telocvične

Pandémia spojená s následnými lockdownami si u väčšiny z nás vyžiadala zmenu životného štýlu, ktorá sa premietla aj do zariadenia našich domácností. Homeoffice sa stal bežnou súčasťou nášho života a preto sme začali klásť väčší dôraz aj na usporiadanie pracovného priestoru v našich domovoch. Namiesto provizórneho kútika na prácu je trendom začlenenie pracovného stola aj s príslušenstvom do priestoru spálne či obývacej izby. Okrem domácej pracovne sa však náš domov často mení aj na telocvičnu. Spolu so základným náradím, ako sú činky a podložka, sa populárnou stala aj obrazovka na sledovanie virtuálnych športových lekcií.   

Jesen 8

Zdroj: stylebyemilyhenderson.com

Zdroj článku: 

https://lepsiebyvanie.pluska.sk/trendy-a-tipy/jesenne-interierove-trendy-roka-2021-ktore-osviezia-byvanie/2

Zdroj titulnej fotky: 

https://zocohome.com/nl/blogs/news/discover-the-interior-design-trends-of-2021

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn