Inšpiratívna romantika po francúzsky

Uvažujete nad rekonštrukciou svojho domu ale váhate, aký štýl si vybrať?  Možno Vás inšpiruje príbeh renovácie tohto pánskeho sídla na severe Francúzska, ktorý Vás ihneď očarí svojou nevtieravou a nostalgickou eleganciou.

Dvojica vášnivých starožitníkov Oliver a Chantal venovali skoro všeto čas svojej malej firme, zameranej na reštaurovanie historických pamiatok.  Vďaka ich práci na renovácii pôvodných striech získalo svoju niekdajšiu krásu množstvo šľachtických sídiel, napríklad zámky vo Versailes a v Chantilly. 

Ich snom však bolo nájsť si priestranné miesto pre vlastnú rodinu, kde by si okrem vlastného bývania mohli zriadiť aj kanceláriu a svoje pracovne.  Začali sa preto obzerať po panskom sídle, ktoré by si nevyžadovalo veľmi náročnú obnovu. Nakoniec sa im podarilo nájsť usadlosť, ktorá konečne napĺňala ich túžby – krásny veľký dom postavený okolo roku 1890, ku ktorému patril aj rozsiahly dvor a očarujúca záhrada. Pri pohľade z ulice však nič nenasvedčuje tomu, aké poklady skrýva táto usadlosť za svojimi bránami.

Dom 1

Zdroj: domztehly.sk

Keďže dom bol v dobrom stave, zmenili v ňom iba nevyhnutné minimum – niektoré prvky opravili, ale zvyšok nechali pôvodný, aby sa nevytratilo nostalgické čaro a patina. Najskôr začali s rekonštrukciou spodného podlažia. Svoje miesto si vymenili jedáleň s kuchyňou, takže rodina môže v peknom počasí stolovať aj na záhrade. Potom sa dvojica pustila do renovácie okien, podláh a stien. V poslednom rade sa venovali zariaďovaniu interiéru  a dekoráciám. 

Dom 2

Zdroj: domztehly.sk

Pár starožitníkov šikovným spôsobom kombinuje staré cenovo dostupné prvky s luxusným starožitným nábytkom. Centrom kuchyne je kuchynský ostrov z IKEY. Na jednej strane ho dopĺňa retro šporák a moderný digestor a druhej strane dominuje vysoká romantická vitrína od Flamanta, do ktorej sa zmestí väčšina kuchynského vybavenia. 

Dom 4

Zdroj: domztehly.sk

 Dotváranie interiérov v noblesnom dome bude aj pre túto dvojicu nikdy nekončiaci kreatívny proces.  

Dom 8

Zdroj: domztehly.sk

Dom 7

Zdroj: domztehly.sk

Dom 10

Zdroj: domztehly.sk

Dom 8 2

Zdroj: domztehly.sk

Zdroj: https://www.domztehly.sk/2018/01/12/patina-a-romantika-v-panskom-sidle/

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn