Glamour štýl – luxusný zážitok u vás doma

Niektorí ľudia majú ten dar, že len čo vkročia do miestnosti, celá sa rozžiari ich osobným čarom a charizmou. Pokiaľ k nim patríte tiež, nie je dôvod, prečo by váš interiér nemal žiariť tiež. Tento štýl pripomínajúci pompézny Hollywood je známy pre svoju eleganciu, ale pri neopatrnom zariaďovaní však môže pôsobiť aj nevkusne. V tomto článku vám preto prinášam 5 jednoduchých pravidiel, ako si ho môžete doma vykúzliť aj vy.

1. Farebnosť

Základ interiéru v tomto type dizajnu väčšinou tvoria neutrálne farby bielej a čiernej doplnené výraznými odtieňmi fialovej, fľaškovo-zelenej, purpurovej či parížskej modrej. Veľmi populárne sú tiež metalické odtiene zlatej alebo striebornej. Aby váš interiér nepôsobil prekombinovane, odporúčame držať sa pri farebnosti pravidla 60-30-10 (60 % z interiéru by mala tvoriť dominantná farba, 30% sekundárna farba a 10% zostatková, akcentová farba). Na dosiahnutie príjemného efektu sa väčšinou odporúča vybrať si ako dominantnú práve neutrálnu farbu. Ak sa však naopak rozhodnete pre výrazný odtieň, mali by ste ho vhodne doplniť práve neutrálnymi tónmi, aby ste sa vyhli príliš nevkusnému looku. Z tohto dôvodu by ste tiež pri zariaďovaní nemali vyžívať viac ako 2-3 farebné odtiene.

 
DesignLiving - Interiérový dizajn a zariaďovanie interiéru na mieru

Zdroj: blog.modsy.com

2. Podlaha

Ako podlahovú krytinu môžete použiť mramor, prípadne jeho imitácie, alebo tmavé podlahy z exotického dreva. Štýlová je tiež podlaha s trblietkami, ktorá sa však viac hodí do veľkých interiérov.

DesignLiving - Interiérový dizajn a zariaďovanie interiéru na mieru

Zdroj: behance.net

3. Nábytok

Pre tento typ interiéru je typická práve okázalosť a noblesa, ktorú najlepšie vytvorite pomocou výrazného solitéru. Čerešničkou vašej obývačky tak môže byť napríklad čalúnená stolička v barokovom štýle alebo rokokový konferenčný stolík. Aby však priestor nepôsobil príliš preplnene, postačíte si s jedným kusom zdobeného nábytku s výrazným tvarom alebo farbou. Na doplnenie takejto dominanty interiéru je vhodné najmä zariadenie v tónoch bielej, smotanovej alebo čiernej. Nábytok v glamour dizajne býva často lesklý, so zrkadlovým efektom alebo metalickými odleskami, pričom môže byť na drevených alebo kovových nožičkách. Výrazné lesklé plochy sa odporúčajú doplniť matnými prvkami, aby vynikli. Ak by ste jeden typ zariadenia v tomto štýle hľadali márne, je to televízor. Ten buď chýba, alebo je šikovne skrytý napríklad za zásuvnými dvierkami v obývačkovej stene

DesignLiving - Interiérový dizajn a zariaďovanie interiéru na mieru

Zdroj: elledecor.com

4. Pompézne doplnky a osvetlenie

Glamour dizajn je charakteristický svojimi lesklými a trblietajúcimi sa doplnkami. Lesklé prvky vhodne skombinujte s matnými plochami, aby ste ešte viac zvýraznili ich veľkolepý lesk. Svietniky, madlá, zrkadlá či tapety sú často vo výraznom metalickom tóne alebo okrasne vytvarované. Aby vynikla ich krása, je potrebné ich dômyselne nasvietiť. Stojany na lampy bývajú ozdobné, možu byť so skleneným alebo metalickým stojanom. Krištáľový luster ako dominantu miestnosti môžete pre dramatický look môžete zavesiť aj nižšie ako štandard.

  

DesignLiving - Interiérový dizajn a zariaďovanie interiéru na mieru

Zdroj: weheartit.com

5. Výrazné textílie

Výrazným prvkom v glamour obývačke typicky bývajú čalúnené pohovky, pokryté luxusnými textíliami ako zamat alebo hodváb. Na dotvorenie pompézneho dojmu nezabudnite interiér skrášliť vankúšikmi z materiálov ako damask, zamat, hodváb, alebo satén. Hlavne aby boli vkusné a príjemné na dotyk. Neodmysliteľnou súčasťou tiež býva kožušina, najmä tá umelá. Kože s exotickým vzorom, najlepšie aj s metalickým odleskom môžete použiť napríklad ako behúne. Záclony na okná bývajú z tylu alebo bohato nariaseného zamatu a na optické predĺženie miestnosti by mali ideálne siahať až po zem.

DesignLiving - Interiérový dizajn a zariaďovanie interiéru na mieru

Zdroj: weheartit.com

Zdroje:

15 Ways to Get the Modern Glamorous Decor Look in Your Home

How To Infuse Glamour Into Your Interiors (Without It Feeling Too Over-The-Top)

 https://www.urgela.sk/nezaradene/glamour-styl-u-vas-doma/

 https://www.biano.sk/magazin/ako-na-styl-glamour

 

Titulná fotka zdroj:

Sophisticated Modern Glamour (Home Tour)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn